Proč uvažovat o konsolidaci půjček?

Čím více dluhů, tím větší je to zátěž pro rodinný rozpočet. Dluhy nás mohou na několik let paralyzovat a znesnadnit nám vytvoření finanční rezervy. S dluhy klesá i kvalita života a mnohdy se dostáváme do začarovaného kruhu půjček a splátek. Pokud máte více úvěrů, měli byste zavčas uvažovat o jejich konsolidaci.

Víme, proč konsolidovat!

Konsolidací sloučíte jednotlivé půjčky do jednoho úvěru a mnohdy získáte výhodnější podmínky. Ušetříte podstatnou část peněz za úroky a poplatky, které byste museli platit jednotlivým věřitelům. Přinášíme vám další důvody, proč konsolidovat své půjčky:

1. Přehledné splátky

U více úvěru se vám mohlo lehce stát, že jste zapomněli na nějaké splátky a neuhradili je včas. Konsolidací získáte pouze jeden splátkový kalendář. Nastavit si můžete libovolný den splatnosti v měsíci a upravit si podle svých potřeb výši pravidelných splátek.

2. Nižší úroková sazba

Poskytovatelé úvěrů vám většinou nabídnou konsolidaci s nižší úrokovou sazbou, aby se vám sloučení závazků vyplatilo a bylo pro vás atraktivní. Zároveň vám mohou přizpůsobit podmínky splácení. Výsledkem je levnější úvěr s mnohdy kratší dobou splatnosti.

3. Individuální doba splácení

Banka zhodnotí vaši aktuální finanční situaci a navrhne vám vhodnou dobu splácení, která může být kratší než u minulých závazků, nebo s rozložením na delší časové období s nízkými splátkami. Doporučujeme vám zvolit delší dobu splatnosti a případně umořovat dluh mimořádnými splátkami.

4. Jednodušší administrativa

Zatímco nyní máte několik smluv u různých poskytovatelů, po konsolidaci se jejich počet sníží na jednu s jednotnými smluvními podmínkami. Při konsolidaci předložíte finanční společnosti smlouvy stávajících úvěrů a ona za vás vyřídí potřebnou administrativu a úvěry doplatí.

Konsolidaci můžete provést u bank i nebankovních společností. Zatímco banky vám nabídnou výhodnější podmínky, nebankovní společnosti přimhouří oči, pokud jste měli v minulosti potíže se splátkami.

Publikováno: 2.1.2018