Běžné účty zdarma

V minulosti se zvedla nevole klientů bank proti poplatkům za bankovní účty. Kdo by také chtěl platit za vedení účtu, příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatu či za vedení platební karty? Mladé a moderní banky předehnaly svou konkurenci a přinášejí účty zdarma, na což postupně reagují i tradiční banky. V jakých bankách si můžete zřídit účet zdarma a za jakých podmínek?

Equa Bank

Equa Bank nabízí běžný účet zdarma bez jakýchkoliv podmínek a k tomu bezkontaktní platební kartu, internetové a mobilní bankovnictví, měsíční elektronické výpisy a výběry ze všech bankomatů v ČR. Zpoplatněny jsou pouze výběry hotovosti v zahraničí, příchozí a odchozí SEPA platby a papírové výpisy z účtu.

mBank

mBanka stanovila podmínky, za kterých máte Osobní účet mKonto zdarma. Nic neplatíte za výběry z bankomatů v ČR a zahraničí, pokud jsou vyšší než 1 500 Kč. K běžnému účtu obdržíte debetní kartu, za kterou měsíčně uhradíte 29 Kč, jestliže s ní neprovedete platby v částce minimálně 1 500 Kč za měsíc.

Air Bank

Air Bank poskytuje svým klientům dva druhy běžného účtu, z nichž zdarma je Běžný účet Malý tarif. Pokud použijete platební kartu nebo nálepku pětkrát do měsíce, úročí se Vám zůstatek na účtu do výše 100 tisíc korun úrokovou sazbou 1 % p.a. Za výběr z bankomatu jiné banky zaplatíte 25 Kč.

ČSOB

U ČSOB můžete mít ČSOB Plus Konto zdarma nebo za 69 Kč měsíčně. Poplatky neplatíte, jestliže máte na účtu měsíční obrat ve výši 10 000 Kč. Tyto podmínky se nevztahují pro klienty do 26 let a na osoby na mateřské či rodičovské dovolené, které mají automaticky účet zdarma. Za výběr z jiné banky si ČSOB účtuje 40 Kč.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank poskytuje účet zdarma klientům, kteří dosáhnou obratu na účtu ve výši nejméně 15 000 Kč a zároveň provedou tři debetní transakce měsíčně. Při nesplnění těchto podmínek platí klient za účet 99 Kč měsíčně. Ke každému účtu je zřízena bezúročná rezerva ve výši 1 000 Kč.

Publikováno: 2.1.2018