Přednosti a úskalí SMS půjček

SMS půjčky patří mezi nejoblíbenější a nejdostupnější půjčky, které pomohou vyřešit nečekané finanční potíže. Někteří si ale půjčují bez rozmyslu i na věci, jež nutně nepotřebují a pak se mohou dostat do kolotoče dluhů. Poznejte přednosti a úskalí těchto krátkodobých půjček, než se upíšete nějaké nebankovní společnosti. Co byste měli o půjčkách do výplaty vědět?

operátor půjček

První půjčka bývá nižší

Pokud jste si někdy půjčovali od nebankovní společnosti, jistě nám dáte za pravdu, jak je to nesmírně pohodlné, snadné a rychlé. První žádost vyplňujete na internetu na stránkách společnosti nebo zprostředkovatele. Obvykle můžete zažádat o částku do 5 tisíc korun, a pokud se společnosti jako klient ověříte, navýší vám úvěrový rámec, který může činit až 25 tisíc korun.

Půjčka se vyplatí, když ji splatíte včas

Některé nebankovní společnosti se snaží nalákat nové klienty na první půjčku zdarma. Jestliže vrátíte vypůjčené peníze do data splatnosti, skutečně nic nezaplatíte na poplatcích. Půjčku byste měli splatit do 30 dnů, jinak zaplatíte vysoké poplatky za její prodloužení. Tyto půjčky proto využívejte s vědomím, že je zvládnete splatit z příští výplaty, sociálních dávek nebo důchodu.

Společnosti prověří vaši bonitu

Podle nového spotřebitelského zákona musejí nebankovní společnosti prověřit bonitu každého žadatele, a to i u velmi nízkých částek. Někdy stačí uvést příjem do žádosti, jindy musíte zaslat výpis z běžného účtu, kam vám chodí váš příjem. Na překážku nejsou záznamy v registrech dlužníků a půjčky jsou tedy přístupné i lidem s horší platební morálkou.

Pozor na další zadlužení

Tyto půjčky nejsou pro řešení dlouhodobých finančních problémů nebo pro splacení jiných závazků, protože jsou příliš drahé a mohou vás dostat do hlubšího zadlužení. Půjčit si můžete jen pár tisíc korun a schvalovací proces může být prodloužen o zaslání ověřovacího poplatku ve výši 0,1 – 1 Kč. V případě, že máte jinou banku než poskytovatel, trvá převod ověřovacího poplatku až dva pracovní dny.

Publikováno: 2.1.2018